Popis odrůd jahod

Všechny nabízené odrůdy jsou velkoplodé a mají  vysoký výnosový potenciál, což znamená, že rostlina ve 2.roce po výsadbě dokáže plodit až 1.5kg jahod.

Odrůdy členíme na rané, polorané, pozdní.

Rané odrůdy:

Elvíra – velké lesklé, pevné plody s červenou dužninou, chuť je navinulá, jemná, slabě aromatická. Plodnost je velké a odolnost proti chorobám vysoká.

Elsanta – pevný, velmi velký plod, středně lesklý a světle červený. Dužnina je světlá, plná a výrazně šťavnatá. Chuť je sladká a aromatická. Plodnost je velká.

Honeoye  –  velký a středně velký plod, je intenzivně lesklý, tmavě červený. Dužnina středně pevná, chuť je nasládlá, aromatická. Plodnost je velká, odolnost proti chorobám je vysoká.

Rumba Novinka plody velké, plně červené a lesklé atraktivního vzhledu. Velice raná odrůda. Odolnost na všechny známé nemoci je vysoká.

Polorané :

Karmen – česká odrůda s atraktivními velkými, ledvinovitými plody, tmavě červené, lesklé barvy. Dužnina je tmavě červená, šťavnatá s dutinkou. Chuť je velmi sladká a aromatická. Odrůda má velkou plodnost a je odolná vůči chorobám. Plody o váze až 200g.

Sonáta: Novinka Velké, těžké, lesklé plody pravidelně krátce kuželovitého tvaru světle červené barvy. Chuť je výrazně sladká, šťavnatá velice lahodná.

Korona – středě velký plod, lesklý, červený. Dužnina je červená, pevná a velmi šťavnatá. Chuť je navinulá, aromatická. Odrůda má velkou plodnost a je odolná vůči chorobám.

Induka- plod je velký, tmavě červené, lesklé barvy. Dužnina je tmavě červená, pevná a šťavnatá. Chuť je navinule sladká, aromatická. Plodnost je velká, odolnost proti plísni šedé je nízká.

Dukát – plod je velký až velmi velký, tmavě červený, lesklý – po utržení matný. Dužnina je tmavě červená, pevná, šťavnatá. Chuť je sladká, velmi aromatická. Plodnost je střední až velká, odolnost proti plísni šedé je střední.

Dagmar- česká odrůda se středními až velkými plody, tmavě červené lesklé barvy. Dužnina je tuhá, chuť je sladkokyselá, aromatická. Plodnost je velká, odolnost proti hnilobě krčků a kořenů je nízká.

Senga Sengana – velice oblíbená odrůda, plody dobré kořeněné chuti střední velikosti, tmavě červené lesklé barvy. Dužnina je středně pevná, šťavnatá. Chuť je sladce navinulá a aromatická. Plodnost je velká, jedna rostlina má až 150 plodů.

Polka – plody jsou středně velké, tupě kuželovitého tvaru, tmavě červené barvy. Dužnina plodů je pevná s delší trvanlivostí, chuť je středně sladká. Odrůda je velice výnosná. Odolná vůči houbovým chorobám.
Salsa – Novinka velké plody krásné červené barvy s výrazným aroma. Tvar plodů je pravidelný. Odrůda vhodná do všech pěstitelských poloh.
Figaro – Novinka veliké plody zploštělého tvaru. Chuť sladká, barva leskle červená. Plodnost střední.
Darselect – veliké plody světle červené barvy výrazně sladké. Plod je pevný a šťavnatý. Odolnost proti chorobám vysoká.

Pozdní odrůdy:

Tenira – středně velké plody, lesklé, světle červené. Dužnina je světle červená, pevná, šťavnatá. Chuť je navinulá, aromatická. Plodnost je velká, odolnost vůči chorobám je vysoká.

Bounty – středně velký plod, je silně lesklý, tmavě červený. Dužnina je tuhá, středně červená. Chuť je sladká, aromatická. Plodnost je velká, odolnost proti plísni šedé je střední, je náchylná na jarní mrazíky.

Dita (2002) – česká odrůda se středně velikými plody pravidelného tvaru, lesklé červené barvy. Dužnina je tuhá s výraznou dutinkou uvnitř plodu. Chuť je navinulá, aromatická. Odolnost proti chorobám je vysoká.

Florence – Novinka  plody veliké a těžké, velice chutné, tmavě červené barvy. Zraje koncem června. Zdravotní stav je výborný

Symphony – Novinka  plody středně veliké světle červené s výrazným ovocným aroma. Chuť je šťavnatá sladká. Vhodná do všech pěstitelských oblastí.

Stáleplodící:  

Selva – velké, pevné plody jemně aromatické, světle červené. Nenáročná na ošetřování během pěstování a ze všech stáleplodících nejvitálnější. Odrůda má obrovský výnos plodů. Plodí od června do října.

Aromas – velice plodná a chutná odrůda. Plody velké a výrazným aroma. Zdravotní stav rostlin je výborný. Plodí od června do října.

Více jak 20 odrůdu jahod naleznete také v našem obchodě:

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.